Hem
Kategorier
Alla
Allmoge
Belysning
Böcker, kartor, dokument m.m
Diverse
Glas
Konst, skulpturer
Leksaker, samlarobjekt
Mattor, textil
Musikinstrument, vinyl, cd
Möbler
Nautica Technica
Porslin, keramik
Smycken, klockor, ur
Silver, mässing, tenn, metall
Verktyg, maskiner, elektronik
Vintage, kläder
Värdering online
Köpa och sälja
Information om köp
Information om sälj
Information for our international customers
Om oss
Kontakta oss
Logga in
Nytt konto
Nästa auktion:
17 maj 18:00
Registrera konto
Snabb registrering
Registreringssidan
Generell information
Kundtyp
Privatperson
Företag
Land
Välj land
Afghanistan
Åland Islands
Albania
Algeria
American Samoa
Andorra
Angola
Anguilla
Antarctica
Antigua and Barbuda
Argentina
Armenia
Aruba
Australia
Austria
Azerbaijan
Bahamas
Bahrain
Bangladesh
Barbados
Belarus
Belgium
Belize
Benin
Bermuda
Bhutan
Bolivia
Bosnia and Herzegovina
Botswana
Bouvet Island
Brazil
British Indian Ocean Territory
British Virgin Islands
Brunei Darussalam
Bulgaria
Burkina Faso
Burundi
Cambodia
Cameroon
Canada
Cape Verde
Cayman Islands
Central African Republic
Chad
Chile
China
Christmas Island
Cocos (Keeling) Islands
Colombia
Comoros
Congo
Cook Islands
Costa Rica
Cote D'Ivoire
Croatia
Cuba
Cyprus
Czech Republic
Danmark
Djibouti
Dominica
Dominican Republic
Ecuador
Egypt
El Salvador
Equatorial Guinea
Eritrea
Estonia
Ethiopia
Faroe Islands
Falkland Islands
Fiji
Finland
France
French Guiana
French Polynesia
French Southern Territories
Gabon
Gambia
Georgia
Germany
Ghana
Gibraltar
Greece
Greenland
Grenada
Guadaloupe
Guam
Guatemala
Guernsey
Guinea
Guinea-Bissau
Guyana
Haiti
Heard and McDonald Islands
Holy See (Vatican City State)
Honduras
Hong Kong
Hungary
Iceland
India
Indonesia
Iran
Iraq
Ireland
Isle of Man
Israel
Italy
Jamaica
Japan
Jersey
Jordan
Kazakhstan
Kenya
Kiribati
North Korea
South Korea
Kuwait
Kyrgyz Republic
Laos
Latvia
Lebanon
Lesotho
Liberia
Libyan Arab Jamahiriya
Liechtenstein
Lithuania
Luxembourg
Macao
Macedonia
Madagascar
Malawi
Malaysia
Maldives
Mali
Malta
Marshall Islands
Martinique
Mauritania
Mauritius
Mayotte
Mexico
Micronesia
Moldova
Monaco
Mongolia
Montenegro
Montserrat
Morocco
Mozambique
Myanmar
Namibia
Nauru
Nepal
Netherlands Antilles
Netherlands
New Caledonia
New Zealand
Nicaragua
Niger
Nigeria
Niue
Norfolk Island
Northern Mariana Islands
Norge
Oman
Pakistan
Palau
Palestinian Territory
Panama
Papua New Guinea
Paraguay
Peru
Philippines
Pitcairn Island
Poland
Portugal
Puerto Rico
Qatar State of
Reunion
Romania
Russian Federation
Rwanda
St Helena
St Kitts and Nevis
St Lucia
St Pierre and Miquelon
St Vincent and the Grenadines
Samoa
San Marino
Sao Tome and Principe
Saudi Arabia
Senegal
Serbia
Seychelles
Sierra Leone
Singapore
Slovakia
Slovenia
Solomon Islands
Somalia
South Africa
South Georgia and the Islands
Spain
Sri Lanka
Sudan
Suriname
Svalbard & Jan Mayen Islands
Swaziland
Sverige
Switzerland
Syrian Arab Republic
Taiwan
Tajikistan
Tanzania
Thailand
Timor-Leste
Togo
Tokelau
Tonga
Trinidad and Tobago
Tunisia
Turkey
Turkmenistan
Turks and Caicos Islands
Tuvalu
US Virgin Islands
Uganda
Ukraine
United Arab Emirates
United Kingdom
United States Minor Outlying Islands
United States of America
Uruguay
Uzbekistan
Vanuatu
Venezuela
Viet Nam
Wallis and Futuna Islands
Western Sahara
Yemen
Zambia
Zimbabwe
Personnummer
*
Telefon
Förnamn
*
Efternamn
*
Konto detaljer
E-post
*
Lösenord
*
Bekräfta lösenord
*
Bekräfta användarvillkoren
Ja, jag accepterar
användarvillkoren
Registrera
Logga in
Kund.nr / Email
*
:
Lösenord
*
:
Logga in
(Logga in med Kund.nr eller Email)
Glömt logindata?
Söktext
Nyckelord
Fritext
Objekt.nr
Hem
Kategorier
Alla
Allmoge
Belysning
Böcker, kartor, dokument m.m
Diverse
Glas
Konst, skulpturer
Leksaker, samlarobjekt
Mattor, textil
Musikinstrument, vinyl, cd
Möbler
Nautica Technica
Porslin, keramik
Smycken, klockor, ur
Silver, mässing, tenn, metall
Verktyg, maskiner, elektronik
Vintage, kläder
Värdering online
Köpa och sälja
Information om köp
Information om sälj
Om oss
Kontakta oss
Auktioner
/
Auktionsobjekt
Sortera
Katalognummer
Högsta bud
Mest populär
Kortast tid
Kategorier
Alla
Allmoge
Belysning
Böcker, kartor, dokument m.m
Diverse
Glas
Konst, skulpturer
Leksaker, samlarobjekt
Mattor, textil
Musikinstrument, vinyl, cd
Möbler
Nautica Technica
Porslin, keramik
Smycken, klockor, ur
Silver, mässing, tenn, metall
Verktyg, maskiner, elektronik
Vintage, kläder
Platser
Alla
Samlingsrop.
Samlingsrop
Samlingsrop
Samlingsrop 2 st lådor
2:a vån.
Samilngsrop
Samlingsrop (2)
Container
Samlingsrop (3)
Auktionsobjekt
3794.
Lars Lerin, olja på duk, signerad
24 000 kr
Mer info
Stäng
4469.
Lotte Laserstein, etsning, signerad
5 500 kr
Mer info
Stäng
5139.
Otto Pedersen, träskulptur
2 900 kr
Mer info
Stäng
2715.
Johan Sterner Olsson, olja på duk, signerad
80 kr
Mer info
Stäng
3795.
Erling Ärlingsson, olja på pannå, signerad
4 000 kr
Mer info
Stäng
4470.
Berndt Olof Sjöwall, "Solnedgång mellan träd", olja på duk
100 kr
Mer info
Stäng
4820.
Lars Herder, akvarell
100 kr
Mer info
Stäng
2716.
Jan Sigfrid Alfons Carlsson, olja på pannå, signerad
80 kr
Mer info
Stäng
1484.
Skulptur i mässing.
450 kr
Mer info
Stäng
2717.
Steven Jones, väggskulptur, 1990-tal
750 kr
Mer info
Stäng
4222.
Karin Fryxell, olja på duk
13 000 kr
Mer info
Stäng
3376.
Lars Birgersson, olja på duk, signerad
300 kr
Mer info
Stäng
3377.
M Hellberg, "Karoliner", olja på duk
260 kr
Mer info
Stäng
2723.
Parti tavlor, 8 st, bl.a. Maja Sjöberg
200 kr
Mer info
Stäng
2496.
Kjellaug Nordsjö, Ikon
550 kr
Mer info
Stäng
4097.
Oidentifierad konstnär, "Skogstig vid Alster", olja på duk
100 kr
Mer info
Stäng
2501.
Jörgen Zetterqvist, blyerts, signerad
120 kr
Mer info
Stäng
3562.
Nils "Björnjägaren" Rundgren, olja på duk
950 kr
Mer info
Stäng
2502.
Oidentifierad konstnär, stilleben, signerad
80 kr
Mer info
Stäng
3135.
Bengt Elde, tygtavla
500 kr
Mer info
Stäng
4488.
Bessie Johanson, Kalmarmotiv, olja på duk
2 200 kr
Mer info
Stäng
4489.
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad
100 kr
Mer info
Stäng
4837.
Skulptur, Kochendörfer, Tyskland
350 kr
Mer info
Stäng
5664.
Olja på duk, oidentifierad konstnär
5 dagar 21 tim
60 kr
Mer info
Stäng
4490.
Tavlor, segelbåtar
60 kr
Mer info
Stäng
3392.
Nils Kölare, litografi, signerad och daterad
220 kr
Mer info
Stäng
2507.
Jörgen Thorson, tavlor, 5 st
60 kr
Mer info
Stäng
3393.
Ernst Söderberg, olja på duk, signerad och daterad
60 kr
Mer info
Stäng
3394.
Olja på duk, oidentifierad konstnär, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
2509.
Severin, olja på duk, 2 st
100 kr
Mer info
Stäng
2984.
Svenolov Ehrén, färglitografi, signerad och numrerad
550 kr
Mer info
Stäng
3395.
Robert Högfeldt, blandteknik, signerad
160 kr
Mer info
Stäng
1089.
Håkan Ljunggren, olja på duk, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
3143.
Carl Magnus, färglitografi, signerad
100 kr
Mer info
Stäng
3396.
120 kr
Mer info
Stäng
1090.
60 kr
Mer info
Stäng
2511.
Parti Akvarell, 13 st Bl.a. Jörgen Thorson och Å. Grútselius
60 kr
Mer info
Stäng
3397.
60 kr
Mer info
Stäng
5672.
5 dagar 21 tim
100 kr
Mer info
Stäng
1091.
240 kr
Mer info
Stäng
2512.
Stort parti tomma ramar, 32 st
400 kr
Mer info
Stäng
3398.
60 kr
Mer info
Stäng
1092.
Lars Lerin, tryck/poster
180 kr
Mer info
Stäng
4851.
Tavla olja på duk.
120 kr
Mer info
Stäng
1093.
Lars Lerin, tryck/poster
140 kr
Mer info
Stäng
4852.
Affisch Picasso Moderna Museet
140 kr
Mer info
Stäng
5675.
Träskulptur Kung Gustav V
5 dagar 21 tim
60 kr
Mer info
Stäng
2515.
Jörgen Thorson, olja på duk, 7 st
60 kr
Mer info
Stäng
2516.
Lill Peter, akvarell, signerad
80 kr
Mer info
Stäng
2517.
Diverse grafik och akvareller, 14 st
100 kr
Mer info
Stäng
5078.
80 kr
Mer info
Stäng
1097.
60 kr
Mer info
Stäng
2518.
Grafiska blad, 10 st Bl.a. Lars Norman
80 kr
Mer info
Stäng
1098.
60 kr
Mer info
Stäng
5080.
80 kr
Mer info
Stäng
5681.
Tavla på pannå
5 dagar 21 tim
60 kr
Mer info
Stäng
5082.
Tryck Picasso
60 kr
Mer info
Stäng
2522.
Olja på duk signerad JT Barks
160 kr
Mer info
Stäng
2524.
Diverse tavlor akvareller , litografier tryck
60 kr
Mer info
Stäng
3825.
Erling Ärlingsson, akvarell, signerad
650 kr
Mer info
Stäng
45.
60 kr
Mer info
Stäng
1502.
2 st bokstöd, skulpturer
120 kr
Mer info
Stäng
2525.
Tavlor 6 st bl a gravyr av Napoleon
60 kr
Mer info
Stäng
2527.
Neiman,Le Roy färgseriegrafi handsignerad
700 kr
Mer info
Stäng
1509.
Skulptur, märkt "TO FALK"
60 kr
Mer info
Stäng
4871.
Blandteknik på pannå
60 kr
Mer info
Stäng
2764.
Tavla med bilmotiv
180 kr
Mer info
Stäng
3421.
Magnus Malmsten, litografi, "Älgsommar"
240 kr
Mer info
Stäng
1115.
Håkan Ljunggren, olja på duk, signerade, 2 st
350 kr
Mer info
Stäng
1116.
160 kr
Mer info
Stäng
1117.
60 kr
Mer info
Stäng
1118.
Inge Pettersson, olja på duk, signerad
450 kr
Mer info
Stäng
1119.
Lasse Åberg, färglitografi, signerad
140 kr
Mer info
Stäng
4133.
Mikael Kihlman, färgetsning, signerad
120 kr
Mer info
Stäng
1120.
Jan Naliwajko, litografi, signerad
100 kr
Mer info
Stäng
4134.
Harry Moberg
60 kr
Mer info
Stäng
1121.
Eva Sköld, färglitografi, signerad och numrerad
350 kr
Mer info
Stäng
306.
Vaser, 2 st, Lene Bjerre & DBKD
240 kr
Mer info
Stäng
1123.
60 kr
Mer info
Stäng
5105.
Imants Sinka, "Sandvik Öland", olja på pannå
200 kr
Mer info
Stäng
5706.
Sidenmålning Japan
5 dagar 21 tim
60 kr
Mer info
Stäng
2219.
Axel Bister, relief, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
5106.
Sven Jonsson, "Vesper", litografi
60 kr
Mer info
Stäng
309.
Skuptur och bokstöd, 3 delar
100 kr
Mer info
Stäng
4888.
Uno Vallman, litografi
120 kr
Mer info
Stäng
4889.
Siv Nilsson, tavlor, 2 st
60 kr
Mer info
Stäng
315.
Skulpturer, 4 st, Matt Buckley
280 kr
Mer info
Stäng
2227.
Lars Norrman, tryck
80 kr
Mer info
Stäng
2228.
Harry Moberg, litografi
300 kr
Mer info
Stäng
5717.
Bengt Olson, litografi, signerad
5 dagar 21 tim
60 kr
Mer info
Stäng
2230.
Robert Högman, olja på pannå
160 kr
Mer info
Stäng
2786.
Lollo Andersson, olja på pannå, signerad
500 kr
Mer info
Stäng
2231.
Oidentifierad konstnär, landskap, olja på pannå
60 kr
Mer info
Stäng
2787.
Uno Vallman, olja på duk, signerad
900 kr
Mer info
Stäng
3563.
Olja på duk, Skånelänga
60 kr
Mer info
Stäng
2788.
Gösta Gustavson, färglitografi, "Vår i Tanto"
180 kr
Mer info
Stäng
2233.
Sven X:et Erixson, färglitografi
60 kr
Mer info
Stäng
2789.
60 kr
Mer info
Stäng
5724.
Tavla oidentifierad konstnär
5 dagar 22 tim
60 kr
Mer info
Stäng
2234.
Tavlor, 2 st, signerade C. Lindberg
60 kr
Mer info
Stäng
2235.
Tavlor, 2 st, bl.a. Robert Högman
60 kr
Mer info
Stäng
3449.
Olle Rhönnstad, litografi
80 kr
Mer info
Stäng
2792.
Parti tavlor, 9 st, blandade tekniker
80 kr
Mer info
Stäng
3450.
Olja på pannå, oidentifierad konstnär, signerad
400 kr
Mer info
Stäng
3451.
100 kr
Mer info
Stäng
3643.
Per-Hilding Perjons, olja på duk
1 700 kr
Mer info
Stäng
3452.
60 kr
Mer info
Stäng
4551.
Erik Abrahamsson, Olja på duk
600 kr
Mer info
Stäng
4553.
Alex Sjögren, olja på duk
80 kr
Mer info
Stäng
5422.
Tryck "Farewell American Tour" 1906.
200 kr
Mer info
Stäng
5423.
Tryck "Le Cartier".
200 kr
Mer info
Stäng
5424.
Tryck "Lorenczaccio".
200 kr
Mer info
Stäng
5425.
Oljetryck.
60 kr
Mer info
Stäng
5426.
Tomte teracotta.
220 kr
Mer info
Stäng
3200.
Bum Bum, plansch
60 kr
Mer info
Stäng
4560.
Göte Halvarsson, olja på duk, signerad
550 kr
Mer info
Stäng
3202.
Erik L Nilsson, olja på pannå, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
4561.
Olle Rhönnstad, olja på duk, signerad
350 kr
Mer info
Stäng
1154.
Timo Iivonen, skulptur, handgjord
80 kr
Mer info
Stäng
3203.
Orginaletsning av E. Hällgren, signerad
80 kr
Mer info
Stäng
1156.
Olja på duk, 2 st, signerade
80 kr
Mer info
Stäng
2251.
Bjarne Jörgensen, olja på duk, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
1157.
Håkan Ljunggren, akvarell, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
1158.
Ilona Klara Boman, olja på pannå
60 kr
Mer info
Stäng
3469.
Träskulptur älgar
120 kr
Mer info
Stäng
1674.
Tavla olja på duk. Flygande svanar.
80 kr
Mer info
Stäng
1566.
Lars Bergsten, skulptur, keramik
120 kr
Mer info
Stäng
1991.
Tage Rodin, stilleben, olja på duk
60 kr
Mer info
Stäng
3217.
Parti tavlor, 4 st Bl.a. John Wassberg
60 kr
Mer info
Stäng
1918.
Carl Einar Borgström, sittande flicka
300 kr
Mer info
Stäng
3218.
Parti tavlor, 4 st Bl.a. S.Ahlgren
60 kr
Mer info
Stäng
1995.
Henri Matisse, tryck
80 kr
Mer info
Stäng
3219.
Parti planscher, 4 st
120 kr
Mer info
Stäng
4577.
Lars Norrman, tryck
1 400 kr
Mer info
Stäng
3220.
Parti tavlor, 5 st
60 kr
Mer info
Stäng
5153.
Oidentifierad konstnär, olja på duk, signerad Gunne
100 kr
Mer info
Stäng
3221.
Tavla, IKEA
60 kr
Mer info
Stäng
5154.
60 kr
Mer info
Stäng
5450.
Ulf Wahlberg, landskap, färglitografi, signerad
80 kr
Mer info
Stäng
3224.
Lisbeth Jobs, handtryck, "Duvor"
80 kr
Mer info
Stäng
359.
Olja på duk
100 kr
Mer info
Stäng
360.
60 kr
Mer info
Stäng
361.
Akvarell, B.Mork
100 kr
Mer info
Stäng
2272.
Johannes Ptok, olja på skifferplatta
60 kr
Mer info
Stäng
5160.
Tavla olja på pannå.
350 kr
Mer info
Stäng
2273.
Maja Fjaestad, träsnitt, signerad
140 kr
Mer info
Stäng
364.
Akvarell, oidentifierad konstnär
60 kr
Mer info
Stäng
365.
Olja på duk
80 kr
Mer info
Stäng
125.
Dockskåpsmöbler, dockor m.m.
160 kr
Mer info
Stäng
3061.
Olle Rhönnstad, Stilleben, olja på duk
550 kr
Mer info
Stäng
3062.
Enrico Borelli, Stadsmotiv, olja på duk
100 kr
Mer info
Stäng
3063.
Wilhelm Marstrand, "Abbater", teckning
60 kr
Mer info
Stäng
3891.
Maja Fjaestad, "Februariblommor", träsnitt
450 kr
Mer info
Stäng
3892.
Maja Fjaestad, "Vilda blommor", träsnitt
450 kr
Mer info
Stäng
5173.
Tavla i oljetryck.
140 kr
Mer info
Stäng
4950.
Robert Jäppinen, självporträtt, träsnitt
120 kr
Mer info
Stäng
1192.
Lars Lerin poster
60 kr
Mer info
Stäng
1944.
Litografier Albert Engström
60 kr
Mer info
Stäng
5180.
Skulptur.
60 kr
Mer info
Stäng
4215.
Alf Ivar, Olja på duk
60 kr
Mer info
Stäng
4216.
J. Colebring, Olja på pannå
280 kr
Mer info
Stäng
786.
Erkers Marie Persson, signerad och daterad
180 kr
Mer info
Stäng
2295.
Picasso, tryck
60 kr
Mer info
Stäng
3902.
Sven Schützer-Branzén, Olja på duk
120 kr
Mer info
Stäng
4217.
Stig Olson, Litografi
240 kr
Mer info
Stäng
787.
Gisela Hansen-Lindahl, olja på duk, signerad och daterad
400 kr
Mer info
Stäng
2296.
Edvard Munch, tryck
60 kr
Mer info
Stäng
3903.
500 kr
Mer info
Stäng
788.
Lars Norrman, tryck
600 kr
Mer info
Stäng
2297.
Skolplansch, björn
60 kr
Mer info
Stäng
3904.
Erling Ärlingsson, olja på pannå
3 000 kr
Mer info
Stäng
4219.
Per Widen, akvarell på pannå
60 kr
Mer info
Stäng
789.
Lars Norrman, tavla
400 kr
Mer info
Stäng
1203.
Claes Jurander, litografi, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
2298.
Hans Wennevold, olja på pannå, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
3080.
Mapp med etsningar, tryck m.m.
60 kr
Mer info
Stäng
3905.
Maja Sjöberg, Olja på duk
160 kr
Mer info
Stäng
4220.
Carl Brandt, Blandteknik.
450 kr
Mer info
Stäng
790.
60 kr
Mer info
Stäng
3906.
Erik Rhönnstad, olja på pannå
350 kr
Mer info
Stäng
3907.
Knut Olsson, Olja på pannå
120 kr
Mer info
Stäng
154.
Ingvar Nibfeldt, "Gärdsgården", färgträsnitt, signerad och daterad -91
60 kr
Mer info
Stäng
3908.
Olja på pannå, Arne Kilsby, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
3909.
Olle Eriksson, Litrografi "Droppen"
100 kr
Mer info
Stäng
5493.
Ikon, "Ljusgivaren"
80 kr
Mer info
Stäng
3526.
Olsa på duk Manne Johansson
100 kr
Mer info
Stäng
5494.
Elena Zak, ikon
100 kr
Mer info
Stäng
1969.
Hjalmar Westerberg, signerad och daterad
80 kr
Mer info
Stäng
3527.
Olja på duk Manne Johansson
100 kr
Mer info
Stäng
1970.
Trätavla, oidentifierad konstnär
60 kr
Mer info
Stäng
3262.
950 kr
Mer info
Stäng
3528.
Olja på pannå, Manne Johansson
100 kr
Mer info
Stäng
2314.
Skulptur, konstmassa
120 kr
Mer info
Stäng
1222.
Parti, tavvorna
140 kr
Mer info
Stäng
1973.
Rembrandt, etsning
160 kr
Mer info
Stäng
5211.
Franz Hoffman, olja på duk
140 kr
Mer info
Stäng
4982.
Tavla olja på duk.
60 kr
Mer info
Stäng
5212.
Frantz Hoffman., Olja på duk.
140 kr
Mer info
Stäng
4983.
Tavla olja på duk.
60 kr
Mer info
Stäng
4984.
Tavla tryck.
60 kr
Mer info
Stäng
4985.
Tavla olja på duk.
280 kr
Mer info
Stäng
2320.
60 kr
Mer info
Stäng
2602.
Lars Gynning "Akrobater Åh", färglitografi, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
4986.
Tavla akvarell.
60 kr
Mer info
Stäng
814.
Nils Björklund, färglitografi, signerad och numrerad
60 kr
Mer info
Stäng
1228.
Troll, konstmassa
100 kr
Mer info
Stäng
1979.
Väggrelief, 2 st
60 kr
Mer info
Stäng
2603.
Gunnel Moheim, akvarell, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
815.
Gunnar Hållander, olja på duk, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
4988.
Tavla olja på duk. Harry Moberg.
400 kr
Mer info
Stäng
816.
Mats Hådell, olja på duk, signerad
100 kr
Mer info
Stäng
2605.
Harry Moberg, färglitografi, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
817.
Maurice Moberg, olja på duk, signerad och daterad
650 kr
Mer info
Stäng
818.
Kejsar Calle Sunesson, litografi, signerad och numrerad
120 kr
Mer info
Stäng
2607.
Oidentifierad konstnär, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
1233.
Båtskulptur, "Tonö"
220 kr
Mer info
Stäng
820.
Tavlor, 2 st, oidentifierad konstnär, signerade
60 kr
Mer info
Stäng
821.
"Katedra XI" oidentifierad konstnär, signerad
220 kr
Mer info
Stäng
3937.
Thore Andersson, olja på duk, signerad
4 000 kr
Mer info
Stäng
5512.
2 st japanska sidentryck.
120 kr
Mer info
Stäng
822.
Gösta Rubensson, olja på pannå, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
1236.
Joan Miro, litografiskt tryck
180 kr
Mer info
Stäng
3938.
Hans Kajtorp, olja på pannå, signerad
140 kr
Mer info
Stäng
823.
Ethel Flastad, olja på duk, signerad och daterad
240 kr
Mer info
Stäng
1237.
Tibor Koos, olja på duk, signerad
400 kr
Mer info
Stäng
3939.
Oidentifierad konstnär, Vallmofält, olja på duk
140 kr
Mer info
Stäng
1989.
Tavlor, bilmotiv
120 kr
Mer info
Stäng
3940.
80 kr
Mer info
Stäng
825.
60 kr
Mer info
Stäng
1239.
Litografi, oidentifierad konstnär, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
1240.
Stort parti tavlor, 16 st
60 kr
Mer info
Stäng
3942.
260 kr
Mer info
Stäng
1241.
Parti tavlor, 7 st
60 kr
Mer info
Stäng
1992.
Allan Johansson, blomsteräng, olja på duk
350 kr
Mer info
Stäng
1243.
Imants Sinka, färglitografier, signerade, 3 st
60 kr
Mer info
Stäng
1994.
Vincent van Gogh, tryck
60 kr
Mer info
Stäng
2617.
Stort parti grafiska blad, Zorn och Carl Larsson
120 kr
Mer info
Stäng
3592.
Skulptur Herman Reijers
1 800 kr
Mer info
Stäng
1244.
Ikon
350 kr
Mer info
Stäng
2895.
Skulpturer, 3 st, konstmassa samt metall
80 kr
Mer info
Stäng
1996.
Pelle Åhberg, tryck
60 kr
Mer info
Stäng
2896.
Trätavlor, 3 st, Rolf Lundqvist
100 kr
Mer info
Stäng
1997.
Evert Lundberg, litografier, 2 st
60 kr
Mer info
Stäng
2620.
Bok och tavla, Larz Friberg
60 kr
Mer info
Stäng
2000.
Jörgen Zetterqvist, litografier, 2 st
60 kr
Mer info
Stäng
2004.
Sune Bergman, samemotiv, signerade
80 kr
Mer info
Stäng
2005.
240 kr
Mer info
Stäng
2904.
Träsnitt, 2 st, Japan
100 kr
Mer info
Stäng
3955.
Hans Kajtorp, litografi, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
2347.
Albråten, olja på duk, signerad
100 kr
Mer info
Stäng
2905.
Dioraman, Kina
140 kr
Mer info
Stäng
2348.
Munch, tryck, 2 st
60 kr
Mer info
Stäng
5244.
Marita Norin, skulptur
900 kr
Mer info
Stäng
443.
Omar Andréen, litografier, 3 st
100 kr
Mer info
Stäng
201.
Paul Nilson, olja på duk
80 kr
Mer info
Stäng
444.
Kristian Finborud, litografi
120 kr
Mer info
Stäng
202.
Valter Kåstad, olja på duk, signerad Valter Kåstad-55
80 kr
Mer info
Stäng
203.
Axel Tallberg, etsning
60 kr
Mer info
Stäng
5543.
Tryck av Matiesse
140 kr
Mer info
Stäng
1668.
Tavla i Kina.
100 kr
Mer info
Stäng
4677.
Silkesmålningar, 2 st
120 kr
Mer info
Stäng
1671.
Joh. Meyer Andersen, olja på duk
100 kr
Mer info
Stäng
457.
Akvarell, oidentifierad konstnär, 3 st
60 kr
Mer info
Stäng
1672.
4 st tavlor.
60 kr
Mer info
Stäng
859.
Lars Norrman, Ikea multitryck, 1972
1 000 kr
Mer info
Stäng
3977.
Tavla, inramade sedlar
80 kr
Mer info
Stäng
3318.
60 kr
Mer info
Stäng
3978.
Karta, Värmland
120 kr
Mer info
Stäng
2029.
Knut Valinder, olja på duk, signerad
220 kr
Mer info
Stäng
3979.
Herman Reijers, akvarell, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
221.
Maja Fjaestad, "Sommarbukett", träsnitt, signerad
450 kr
Mer info
Stäng
464.
Per Didrik Wærner, 2 st
60 kr
Mer info
Stäng
3980.
Per-Erik Hedell, akvarell, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
465.
Litografier, 3 st Bl.a. Olav Bjørgum
60 kr
Mer info
Stäng
3981.
I Pettersson, Amaryllis, akvarell, signerad
100 kr
Mer info
Stäng
466.
Olja på pannå, 3 st, oidentifierade konstnärer
60 kr
Mer info
Stäng
2654.
K.Schaefer, olja på duk, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
2931.
Miniatyrporträtt
700 kr
Mer info
Stäng
3982.
Hans Westlund, akvarell, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
467.
Tavlor, 3 st, oidentifierade konstnärer
60 kr
Mer info
Stäng
2656.
80 kr
Mer info
Stäng
226.
Oskar Wiklund, olja på pannå, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
4694.
Tavla i textil.
60 kr
Mer info
Stäng
227.
Krita, oidentifierad konstnär
60 kr
Mer info
Stäng
2377.
Parti affischer, 9 st
60 kr
Mer info
Stäng
4305.
Träskulptur av ett lodjur.
80 kr
Mer info
Stäng
228.
Oidentifierad konstnär, blyertsteckning
60 kr
Mer info
Stäng
2659.
Franska kopparstick, 3 st
60 kr
Mer info
Stäng
5275.
Picasso äldre tryck på pannå Stilleben
60 kr
Mer info
Stäng
230.
Oidentifierad konstnär, olja på pannå, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
5276.
Lars Lerin poster med ram
140 kr
Mer info
Stäng
5277.
Marin Norska amerikalinjen olja på pannå daterad 1937
140 kr
Mer info
Stäng
3628.
60 kr
Mer info
Stäng
5278.
Gustaf Börtner Gouache Samer med renar
450 kr
Mer info
Stäng
5279.
J Frank, olja på duk , blomsterbukett
2 200 kr
Mer info
Stäng
5567.
60 kr
Mer info
Stäng
3630.
Tavla olja på duk
60 kr
Mer info
Stäng
5569.
Sven Kumlin, olja på duk
60 kr
Mer info
Stäng
3632.
Tavla Olja på Pannå
400 kr
Mer info
Stäng
5570.
60 kr
Mer info
Stäng
3634.
Lars Norrman, Akvarell
240 kr
Mer info
Stäng
4576.
Olja på pannå, Ryssland
7 000 kr
Mer info
Stäng
3635.
2 000 kr
Mer info
Stäng
2948.
Herman Österlund, olja på duk, signerad
80 kr
Mer info
Stäng
3636.
Tavla oidentifierad konstnär
60 kr
Mer info
Stäng
3637.
Tavla oidentifierad konstnär, hundar.
1 600 kr
Mer info
Stäng
3638.
Tavla oidentifierad konstnär, man i bar
120 kr
Mer info
Stäng
888.
Oidentifierad konstnär, Akvarell, signerad
80 kr
Mer info
Stäng
1702.
Olle Rhönnstad, olja på pannå, signerad och daterad 1970
60 kr
Mer info
Stäng
3641.
Uno Vallman, Olja på duk
1 300 kr
Mer info
Stäng
5290.
Per Julius, litografi, signerad
160 kr
Mer info
Stäng
890.
Lasse Göransson, "Frostig Vårvinter", olja på duk
120 kr
Mer info
Stäng
1704.
Oidentifierad konstnär
120 kr
Mer info
Stäng
3642.
Olja på pannå H Bode
80 kr
Mer info
Stäng
5292.
Bengt Nordenborg, "Pollineringstid", litografi
900 kr
Mer info
Stäng
1705.
Alain Soucasse, etsning
300 kr
Mer info
Stäng
1375.
Skulptur, häst
140 kr
Mer info
Stäng
5293.
Mikael Wahlberg, "Juli", litografi
60 kr
Mer info
Stäng
1706.
Hedvig Cronstedt, teckning
200 kr
Mer info
Stäng
3644.
Mario Ridola, Olja på duk
15 000 kr
Mer info
Stäng
5294.
Oidentifierad konstnär, Stilleben, olja på pannå
60 kr
Mer info
Stäng
5582.
80 kr
Mer info
Stäng
1707.
Ove Mathiesen, Karlstadmotiv, akvarell, signerad
80 kr
Mer info
Stäng
3645.
Olja på duk, Charles Roka
1 600 kr
Mer info
Stäng
5295.
Stina Carlsson, "Vännen", etsning
60 kr
Mer info
Stäng
3348.
Tras-Maja, tygtavla
60 kr
Mer info
Stäng
3646.
Olja på duk, stileben med solrosor
80 kr
Mer info
Stäng
4718.
Skulptur, gips
60 kr
Mer info
Stäng
5296.
Eyvind Olesen, Stilleben, olja på duk
100 kr
Mer info
Stäng
5298.
120 kr
Mer info
Stäng
5586.
Mindre tavlor 2 st
80 kr
Mer info
Stäng
5589.
Tavla Lotta Lagerson
60 kr
Mer info
Stäng
4334.
1 st tavla
60 kr
Mer info
Stäng
4728.
Tryck, flygplan
60 kr
Mer info
Stäng
2411.
Diverse träföremål
140 kr
Mer info
Stäng
5307.
Tryck Japan
350 kr
Mer info
Stäng
4338.
1 st tavla. V. Wyk
220 kr
Mer info
Stäng
5308.
Silkestryck Japan
60 kr
Mer info
Stäng
3663.
Eric Rhönnstad, olja på pannå, signerad
80 kr
Mer info
Stäng
4735.
Tryck efter Bob Matson
60 kr
Mer info
Stäng
3666.
Triptyk, tryck
80 kr
Mer info
Stäng
3668.
Två talvor Parismotiv
60 kr
Mer info
Stäng
2085.
Skulpturer, 2 st
120 kr
Mer info
Stäng
3673.
Skulpturer konstmassa
60 kr
Mer info
Stäng
923.
Lars Norrman, tryck
60 kr
Mer info
Stäng
2707.
Maja Fröberg, linosnitt, 2 st, signerade
60 kr
Mer info
Stäng
5615.
Träfigurer märkta P.B
240 kr
Samlingsrop
Mer info
Stäng
4748.
Folke Winqvist, "Ekerö", olja på duk
120 kr
Mer info
Stäng
4749.
60 kr
Mer info
Stäng
929.
Herbert Walås, "Bilder från södra Råda medeltidskyrka", signerad
60 kr
Mer info
Stäng
4750.
Joan Miró, affisch
60 kr
Mer info
Stäng
930.
Hua Tunan, ikea poster
140 kr
Mer info
Stäng
931.
Litografi, oidentifierad konstnär, signerad och numrerad
60 kr
Mer info
Stäng
932.
Olle Rhönnstad, olja på duk, signerad och daterad
350 kr
Mer info
Stäng
933.
Olja på pannå, oidentifierad konstnär, signerad NL
80 kr
Mer info
Stäng
4754.
Litografi Bob Matson
80 kr
Mer info
Stäng
3686.
Tavlor, 2 st, orientaliska
160 kr
Mer info
Stäng
935.
Sven Lidberg, litografi, signerad
200 kr
Mer info
Stäng
4756.
Tryck Lars Lerin
60 kr
Mer info
Stäng
936.
Ardy Strüwer, litografi, signerad
450 kr
Mer info
Stäng
1355.
Knud Odde, litografi, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
1356.
140 kr
Mer info
Stäng
1357.
Picasso, tryck
140 kr
Mer info
Stäng
1358.
Mats Lundahl, litografi, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
4054.
Figurer orientaliska
60 kr
Mer info
Stäng
1360.
Stort parti konst, oidentifierad konstnär, 16 st
60 kr
Mer info
Stäng
4381.
Parti träföremål
120 kr
Mer info
Stäng
1366.
Erik Heide, skulptur, brons
650 kr
Mer info
Stäng
4062.
Bertil Vallien, skulptur
800 kr
Mer info
Stäng
1367.
Jørgen Haugen Sørensen, skulptur, brons
2 000 kr
Mer info
Stäng
3707.
Becker Hayer, olja på duk.
2 200 kr
Mer info
Stäng
562.
60 kr
Mer info
Stäng
1377.
Litografier, 4 st, Oidentifierad konstnär
60 kr
Mer info
Stäng
3716.
J. Brink, olja på duk, signerad
220 kr
Mer info
Stäng
2132.
60 kr
Mer info
Stäng
2133.
Walter Liljenberg, olja på duk, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
2134.
Josef Brunner, olja på duk, signerad och daterad
400 kr
Mer info
Stäng
2135.
Roald Hansen, olja på duk, signerad
220 kr
Mer info
Stäng
2137.
johan Engela, olja på pannå, signerad
140 kr
Mer info
Stäng
2140.
Affisch, Einar Jolin, signerad
100 kr
Mer info
Stäng
2481.
Henri Morell, olja på duk, signerad
140 kr
Mer info
Stäng
4407.
Tommy Persson, keramisk målning
60 kr
Mer info
Stäng
2141.
60 kr
Mer info
Stäng
4408.
Rosina Wachtmeiser, Goebel
60 kr
Mer info
Stäng
4409.
Litografi Sven Ljungberg nr 131 av 310
160 kr
Mer info
Stäng
4411.
Akvarell man i båt.
60 kr
Mer info
Stäng
583.
Maja Fjaestad, "Blommor", träsnitt
240 kr
Mer info
Stäng
4415.
Litografi. Piet Hein. Danmark.
60 kr
Mer info
Stäng
999.
Carl-Erik Andersson, olja på duk
60 kr
Mer info
Stäng
1000.
J.Pavier, olja på duk, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
1001.
Jonas Holmström, Olja, signerad
100 kr
Mer info
Stäng
1002.
Elisabeth Jansson, färglitografi, signerad
450 kr
Mer info
Stäng
590.
Felix Hatz, litografi, numrerad 59/160
60 kr
Mer info
Stäng
1003.
KC J-SON, Gicléetryck, "Vandring", signerad
60 kr
Mer info
Stäng
1004.
Axel Olsson, litografi, signerad
240 kr
Mer info
Stäng
1005.
Olle Rhönnstad, litografi, signerad
60 kr
Mer info
Stäng
4423.
Ljusstake Taserud och dalahäst.
100 kr
Mer info
Stäng
593.
Maja Sjöberg, akvarell och olja, 2 st
60 kr
Mer info
Stäng
1006.
Bengt Landin, färglitografi, signerad
160 kr
Mer info
Stäng
1007.
Roberto Matta, litografi, signerad
160 kr
Mer info
Stäng
4813.
Äldre tryck Amerikalinjen
60 kr
Mer info
Stäng
1024.
Skulptur, golfare
400 kr
Mer info
Stäng
1033.
Ardy Strüwer, olja på duk, signerad
2 600 kr
Mer info
Stäng
1041.
Helmtrud Nyström, litografier, 2 st, signerade
160 kr
Mer info
Stäng
1042.
60 kr
Mer info
Stäng
637.
Max Walter Svanberg, litografi, signerad
500 kr
Mer info
Stäng
638.
Esaias Thorén, litografi, signerad
1 200 kr
Mer info
Stäng
639.
Alvar Sunol, litografi, signerad
240 kr
Mer info
Stäng
640.
Wifredo Lam, litografi, signerad
850 kr
Mer info
Stäng
641.
Antoni Tápies, litografi, signerad
1 900 kr
Mer info
Stäng
642.
600 kr
Mer info
Stäng
643.
Lennart Jirlow, plansch
60 kr
Mer info
Stäng
1056.
240 kr
Mer info
Stäng
644.
Lars Sjögren, blandteknik
180 kr
Mer info
Stäng
1057.
140 kr
Mer info
Stäng
1058.
100 kr
Mer info
Stäng
646.
Rolf Lundqvist, trämålning
350 kr
Mer info
Stäng
648.
Anders Zorn, etsning
2 200 kr
Mer info
Stäng
1062.
Lars Sjögren, blandteknik, signerad
180 kr
Mer info
Stäng
1063.
160 kr
Mer info
Stäng
4
5
6
7
8
9
10
>
≫
Alla
420 Objekt