3022. Matgrupp, 5 dlr, Neuhausen, DDR, 1960/70-tal
Fanerat i valnöt. Bord med inbyggd iläggsskiva. Bordets längd 150-210, höjd 73, djup 110 cm. Stolarnas höjd 92 cm, sitthöjd ca 46 cm.
Slitage. Fläckar. Märken och repor.
21 januari 2024 16:02