4738. Fat, Ilse Claesson, samt vas, Rörstrand
Fat märkt Rörstrand IC, diameter 27, höjd 9 cm. Vas, Druvan, höjd 14 cm.
Skål med krackelering och missfärgning. Vas med nagg.
01 april 2024 19:26