2959. Vaser och fat, 4 dlr, bl.a. Lidabruk
Vaser, höjd 14-21 cm, bl.a. "Cairo", Lidabruk, och Ove Rasmussen, Båtabackens keramik. Fat, Hjördis Oldfors, Upsala-Ekeby
Bruksslitage. Nagg på brun och röd vas.
07 januari 2024 19:05