2956. Skålar, 2 st, "Benjarong", Kina, troligen 1800-tal
Lockskål, porslin, höjd 15, diameter 12,5 cm. Skål, porslin, höjd 6, diameter 11 cm.
Åldersrelaterat slitage. Sprickor. Nagg.
07 januari 2024 19:04
1 700 kr
Sön 07 2024 -
1 600 kr
Sön 07 2024 -
1 600 kr
Sön 07 2024 -
1 500 kr
Sön 07 2024 -
1 400 kr
Sön 07 2024 -
1 300 kr
Sön 07 2024 -
1 300 kr
Sön 07 2024 -
1 200 kr
Sön 07 2024 -
1 100 kr
Sön 07 2024 -
1 000 kr
Sön 07 2024