2956. Skålar, 2 st, "Benjarong", Kina, troligen 1800-tal
Lockskål, porslin, höjd 15, diameter 12,5 cm. Skål, porslin, höjd 6, diameter 11 cm.
Åldersrelaterat slitage. Sprickor. Nagg.
Objektet avslutas Avslutat rop7 januari 2024 19:04
- 51 700 kr
Sön 07 2024 - 61 600 kr
Sön 07 2024 - 51 600 kr
Sön 07 2024 - 61 500 kr
Sön 07 2024 - 51 400 kr
Sön 07 2024 - 61 300 kr
Sön 07 2024 - 51 300 kr
Sön 07 2024 - 61 200 kr
Sön 07 2024 - 51 100 kr
Sön 07 2024 - 61 000 kr
Sön 07 2024